Skip to main content

Read the Label for Pricing

Package labels give consumers helpful information. The amount of the product or the net quantity in the package is marked on the label.

The quantity is shown as a weight, measure or count, such as ounces, pounds, quarts, liters or square feet.

Net weight: 1.02 lb
Unit prices per pound: $3.99
Total price: $4.07